Návštěva regionu dnes

Návštěva našeho regionu pro Vás nemusí znamenat jen prohlídku archeologických památek. Zdejší přívětivá krajina s hřejivým sluncem, lahodným vínem a přírodními i historickými památkami, nabízí celou řadu možností a atraktivit.

Hradisko u Mušova

Výchozím bodem Vaší návštěvy může být právě Hradisko u Mušova, unikátní archeologické naleziště se stopami římských legií, kterým Vás provede archeologická naučná stezka Mušov – Brána do Římské říše. Lokalita se nachází přímo u silnice č. 52 Brno–Vídeň.

Aqualand Moravia

Přímo u archeologické lokality se nachází komplex Aqualand Moravia, známý největším počtem zastřešených vodních atrakcí v České republice a rozsáhlým wellness areálem inspirovaným římskými lázněmi. Voda, kterou aquapark odebírá, pochází z geotermálního vrtu hlubokého 1,5 km s léčivou sirnou vodou o teplotě 46°C.

Hotel Termal Mušov

V bezprostřední blízkosti stojí Hotel Termal Mušov, který také odebírá termální vodu do svého bazénu pro hosty, i neubytované. Součástí hotelu jsou kromě pokojů, apartmánů a freedomků konferenční prostory či bowling. Restaurace hotelu nabízí gastronomické zážitky jídel z místních sezonních surovin.

Autokemp Merkur Pasohlávky

Po silnici směrem na Pasohlávky se kolem břehu nádrže Nové Mlýny rozprostírá Autokemp Merkur Pasohlávky, který kromě kempování nabízí i kulturní a zábavní program, restaurace, možnosti sportovního vyžití, nebo koupání na travnato-písečných plážích ve dvou lagunách.

Circus Mušov

Před vstupem do kempu se nachází Circus Mušov, velkokapacitní stan určený pro disco, ale také občasné kulturní akce.

Pavlovské vrchy

Poté se můžete vydat přes Pavlovské vrchy, které se chlubí krásnou a rozmanitou přírodou a nevšední krajinou s bílými vápencovými skalami, v létě rozkvetlou stepí, vinohrady a teplomilnými doubravami. Kromě přírody můžete obdivovat zříceniny hradu Děvičky či Sirotčí hrádek.

Dolní Věstonice – Pavlov

Pokud se přesunete přes vodní nádrže na jihovýchod, dostanete se do Dolních Věstonic, kde můžete navštívit archeologickou expozici Věk lovců a mamutů. Odtud už je to kousek do Pavlova, kde v roce 2016 vyrostla moderně pojatá terénní expozice Archeopark Pavlov.

Mikulov

Pokud cestou nezabloudíte do vinného sklepa, dostanete se až do překrásného historického města Mikulov, který Vám nabídne nepřeberné množství kulturních, zábavních či gastronomických možností. Například zde můžete navštívit jeho dominantu, barokní zámek s celou řadou zajímavých expozic, mimo jiné i archeologickou expozici „Římané a Germáni v kraji pod Pálavou“.

Lednicko-valtický areál

Ze sídla Dietrichsteinů se už lehce dostanete do Lednicko-valtického areálu, někdejšího sídla Liechtensteinů, zapsaného do Seznamu kulturního dědictví UNESCO.