Jarní exkurze do světa vědy se žáky ZŠ Dolní Dunajovice

Vloženo: 15. 06. 2017

Pracoviště Archeologického ústavu Akademie věd ČR, Brno, v. v. i. v Dolních Dunajovicích úspěšně zvládlo první návštěvy během Dnů otevřených dveří, konaných v rámci Jarních exkurzí do světa vědy, pořádaných Akademií věd ČR.


Jako již tradičně nás první den navštívili žáci nižšího stupně místní ZŠ. Celkem jsme tak zábavu připravili 77 dětem, a snad i jejich pedagogickému doprovodu. Přinejměnším bylo mezi dětmi často slyšet "To je hustý" nebo "Hrubý"
V rámci programu na úvodu děti vyslechli povídání B. Komoróczyho o Asterixovi, Římanech a archeologii. M. Vlach je zasvětil do tajů leteckého snímkování a 3D skenování, M. Zelíková je seznámila s mnohonásobně zvětšenou oblikou a P. Růžičková jim ukázala, jak na digitálním mikroskopu vypadá povrch pravěkého bronzového předmětu, dětských kalhot či oka mouchy.
Prohlídka dramaticky vyvrcholila výkladem K. Popelkové a S. Boriové o nálezech zvířecích kostí i lidských koster. Napětí na závěr rozptýlila i návštěva římského legionáře M. Bělky. Odměnou dětem kromě zábavy místo hodiny ve školní lavici byla též napodobenina římského stříbrného denáru, který si sami vyrazili.
Děkujeme za návštěvu a již se těšíme na starší žáky zítra!